Eğitimler

OED Kullanıcı Eğitimi

OED İlk Yardım Eğitimi

OED İlk Yardım Eğitimi

İlkyardım Yönetmeliğinde 27 Ağustos 2020 tarihinde değişiklik yapılarak tüm ilkyardım eğitimlerinin içeriğine OED (Otomatik Eksternal Defibrilatör) eğitimi dahil edilmiştir. (Kalp masajını otomatik yapan çihaz) Yeni çıkan yönetmelikle birlikte artık adını daha çok duymaya başladığımız Otomatik Eksternal Defibrilatör (OED) nedir?

OED Nedir?

OED cihazı halk arasında daha çok “şok cihazı” olarak karşımıza çıkar. OED, bir defibrilatör türüdür ve defibrilatörler kalbe şok uygulaması yapmaya yarayan cihazlardır. OED, ani kalp durması sırasında göğse yapıştırılan pedler (elektrotlar) vasıtası ile kalbe şok verilmesini sağlayan hafif, kullanımı kolay ve taşınabilir bir cihazdır. Bu cihazlar OED kullanımını kapsayan ilk yardım eğitimi almış herkes tarafından kullanılabilir.

Bundan sonra Temel İlkyardım Eğitimi alan kişiler aynı zamanda OED (Otomatik Eksternal Defibrilatör) eğitimi de alarak OED (Otomatik Eksternal Defibrilatör) kullanım yetkisine sahip olacaktır.

Temel ilkyardım eğitimi sınavı içine OED sınavı da dahil edilmiş olup, kişiler tek sınav ile bu yetkiye sahip olabileceklerdir.

Daha önce ilkyardım eğitimi almış olan kişilerde 27 Ağustos 2021 tarihine kadar OED eğitimi almazlarsa ilkyardımcı sertifikalarının geçerliliği olmayacaktır. Sertifikanın geçerliliğini sürdürmek için OED eğitimi kaydınızı yaptırınız.

İletişim

Keçiliköy Mah. 5637 Sok.No:9 Yunusemre/Manisa

  • dummy0850 470 33 69

  • dummy info@academydeniz.com

Mail Üyelik

E-postanızı girin ve size daha fazla bilgi gönderelim

Arama Yap