Eğitimler

Autocad Eğitimi

Autocad Eğitimi

AutoCAD Eğitimi

AutoDesk firması tarafından geliştirilen ve en çok kullanılan teknik çizim programı olan AutoCAD ile 2 ya da 3 boyutlu çizimler kolayca gerçekleştirilebilmektedir.

AutoDesk firması tarafından geliştirilen ve en çok kullanılan teknik çizim programı olan AutoCAD ile 2 ya da 3 boyutlu çizimler kolayca gerçekleştirilebilmektedir. AutoCAD programı özellikle mimarlık ve mühendislik alanlarında kullanılsa da diğer teknik çizime ihtiyaç duyulan alanlarda da sıkça tercih edilmektedir. Teknik çizimlerin bilgisayar ortamında hatasız şekilde çizilmesi için kullanılmakta olan AutoCAD programının bilinmesi birçok sektörde işe yaramaktadır. Kağıt üzerindeki teknik çizimin nasıl bilgisayar ortamında oluşturulması gerektiğine dair kurallar AutoCAD eğitimi ile öğrenilebilmektedir.

 Eğitiminin Amacı

AutoCAD eğitimi sayesinde yalnızca çizim yapmak değil; yapı tasarımları ortaya çıkarmak, montajlama ve parça boyutu ölçümleri yapmak, borulama ve tesisat oluşturmak, demiryolu ve parselasyon çizimleri ortaya çıkarmak da mümkündür. AutoCAD eğitimi sayesinde katılımcılar eğitim sonunda profesyonel teknik çizim bilgisine sahip olabilmektedir. Bilgisayar ortamındaki çizim becerilerinin en üst seviyeye çıkarılması hedeflenen AutoCAD eğitiminde katılımcılara teknik çizimle ilgili yetkinlik kazandırılmaktadır. AutoCAD eğitimi içeriği adım adım ilerlemektedir ve katılımcılara teknik bilgi öğrenimi sağlayan bir eğitim programıdır. AutoCAD programına mobil ve web uygulamaları üzerinden erişebilme imkanı her yerden ve istenilen zamanda çalışma gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. AutoCAD programının esnekliği sayesinde kişiye özel hale getirilebilir bir programdır bu yüzden AutoCAD eğitimi ile katılımcıların çalışma şartları daha verimli hale gelmektedir.

Eğitiminin Sunduğu Kazanımlar

AutoCAD eğitiminin iş sektöründeki yeri çizim ve tasarım alanında en çok tercih edilen program olmasıyla beraber AutoCAD program bilgisinin işe alım sürecinde çalışanlarda aranmasıdır. AutoCAD eğitimi sonrası teknik çizimin yer aldığı birçok alanda çalışma imkânı bulan katılımcılar kariyer hedeflerinde daha emin adımlarla ilerleyebilmektedir. AutoCAD eğitimi sayesinde program kolayca kullanılabilir düzeyde öğrenilmekte her türlü uygulamada açılarak tasarımlar gerçekleştirilmektedir. AutoCAD eğitimini tamamlayan katılımcılara MEB onaylı AutoCAD sertifikası verilmektedir. AutoCAD eğitiminin içeriği ve AutoCAD sertifikasına sahip olmanın avantajları hakkında detaylı bilgi almak için tarafımıza ulaşabilirsiniz.

Eğitim programının İçeriği

  • AutoCAD'e Giriş, Arayüz ve Çizim Araçları
  • 2D Objeleri Çizmek
  • 2D Objeleri Düzenlemek
  • Katmanlar
  • Bloklar ve Dinamik Bloklar
  • Görselleştirme Seçenekleri & Çıktı Alma

Eğitime kimler katılabilir?

Eğitime; mesleğinde ilerlemek isteyen elektrik, inşaat, mekanik ve makine mühendisleri ile tekniker ve teknisyenler, mimarlar, harita mühendisleri, iç mimarlar ve çevre mühendislerinin yanı sıra tasarımcılar ve endüstriyel tasarım mühendisleri de teknik çizim yapabilmek için katılabilirler.

İletişim

Keçiliköy Mah. 5637 Sok.No:9 Yunusemre/Manisa

  • dummy0850 470 33 69

  • dummy info@academydeniz.com

Mail Üyelik

E-postanızı girin ve size daha fazla bilgi gönderelim

Arama Yap